korm-dlya-ryb-aulophorus-furcatus 
Aulophorus furcatus


АУЛОФОРУС


Аулофорус належить до родини водяних змійок (Naididae), класу малощетинкових червів або олігохет (Oligochaeta), типу кільчастих червів (Annelida). Сегменти цих черв'яків, на відміну від багатощетинкових червів, або поліхетів (Polychaeta), ніколи не мають парних виростів — параподій, щетинки розташовуються безпосередньо на поверхні сегментів, з боків, по два пучки з кожної сторони.

Найрозповсюдженіший представник — водяна змійка (Dero furcata). Вона живе в стоячих прісноводних або мало проточних водоймах з мулистим дном, часто в сильнозабруднених органікою водоймах. Живиться вона бактеріями, яких споживає разом з муловими частинками, та гниючими залишками рослин. Довжина дорослої особини — 10-20 мм, товщина — близько 0,2 мм. Колір — рожевуватий.

Як усі олігохети, аулофорус — гермафродит. На відміну від трубковика статевим шляхом розмножується рідко. Зазвичай розмножується діленням. Біль того, розділена на декілька частин водяна змійка регенерується дуже швидко, при цьому кожна частина перетворюється в нову особину. Характерною особливістю аулофорусів є наявність зябр. Зяброві придатки розташовані на розширенні навколо анального отвору на конці тіла.

Аулофорус може утворювати колонії на поживному субстраті. При уважному розгляді його можна виявити на дні водойми або на гниючих залишках рослин у вигляді достатньо щільних колоній червонуватого кольору. Передня частина тіла хробака занурена в субстрат, а задня, із зябрами, знаходиться у воді. Дихательних коливань, как трубковик, він не здійснює.
Водяні змійки чутливі до нестачі кисню у воді. За низького вмісту у воді кисню, колонія їх розпадається на окремі особини. Здійснюючи часті змієподібні рухи в товщі води, вони прямують до поверхні води, де вміст кисню вище, і на належному гниючому субстраті утворюють нову колонію. За такий змієподібний рух у воді вони й отримали свою назву "водяні змійки".

Хімічний склад аулофоруса від сухої ваги: білок - 60%, жири - 11%, вуглеводи - 7,2%.
За рахунок високого вмісту білку, аулофорус є добрим виростним кормом для мальків і підлітків багатьох видів риб.

повернутися назад