korm-dlya-ryb-lumbricidae

ДОЩОВИЙ ЧЕРВ


Родина дощових червів Люмбрициди (Lumbricidae) складається з понад 700 видів, й належить до типу кільчастих черв'яків (Annelida). Всі дощові хробаки схожі за образом життя. Вони живуть у вологих місцях риючи ходи під землею, в холод і посуху уходять глибоко в землю. Після сильних дощів черезза недостатність повітря дощові черви вимушені підніматись на поверхню.

Живляться гниючими рослинними залишками та ґрунтовими мікроорганізмами. Особливо багато дощових черв'яків у землі садів, городів й інших ґрунтах, де їхня чисельність може досягати 400 штук на 1 м землі. Розмір від 8 до 30 см.

Дощові черви - гермафродити. Вони розмножуються статевим шляхом, використовуючи перехресне запліднення (взаємно запліднюючи один-одного). Яйця відкладають у слизистому коконі, з якого виходить до 10 маленьких хробачків.

Звичайний дощовий черв'як (Lumbricus terrestris) - великий (9-30 см у довжину) червонуватий дощовий черв. Він має рожеве забарвлення й темний загострений головний кінець. До дещо потовщеного хвосту забарвлення блідне. Поясок з 31-32-го до 37-й сегмент. Розповсюджений широко. Особливо часто зустрічається в глинистих ґрунтах. Вологими ночами вибирається на поверхню по залишки рослин.

В акваріумістиці як корм цей вид хробака використовується найчастіше.

Дощовий черв чотиригранний - Eiseniella tetraedra. 3-5 см у довжину. Середня й задня частини тіла помітно чотиригранні. Поясок займає з 22-25-го до 26-27-го сегменту. Зустрічаються лише в дуже вологих місцях, наприклад в сирій землі, у вологому мосі, біля водойм. Розмножується партеногенетично (незаймане розмноження без участі самців).

Дощовий черв'як жовтувато-зелений - Allophora chlorotica. 5-7 см у довжину. Поясок з 28-29-го до 37-го сегменту. забарвлення мінливе - жовтувате, зеленувате або червонувате. Живе як у злегка вологому, так і в дуже сирому ґрунті (в садах, у речних берегових кручах), в гниючому листовинні.

Дощовий черв червонуватий - Lumbricus rubellus. 7-15 см у довжину. Спинна сторона червонувато-бура й фіолетова з перламутровим відливом. Поясок з 26-27-го до 32-го сегменту. Типовий житель більш або менш вологої перегнійного ґрунту (зазвичай на невеликій глибині).

Дощові черви (Lumbricidae) - є добрим кормом для таких великих акваріумних риб, таких як цихліди, коі, тетрагоноптери, нандові й золоті рибки різних порід. Вони можуть використовуватись у годівлі акваріумної риби, як у цілому, так і в подрібненому вигляді. Але постійна годівля ними призводить до ожиріння та безплідності риб. Тому бажано використовувати дощових хробаків для годівлі 1-2 рази на тиждень, чергуючи раціон з іншими видами кормів.

повернутися назад