|
|
|
Хлорела (Chlorella) - належить до класу одноклітинних зелених водоростей (Chlorophyta), до родини хлорелові (Chlorellaceae), до роду Хлорела (Chlorella), до якого належать близько 100 видів. Найвідомішими з хлорел є Chlorella vulgaris і Chlorella infusionum, які часто зустрічаються у воді речок, канав і ставків. Різмір близько 10 мікрон. Надміцні стінки клетини хлорели мають три рівні, таким чином, захищаючи клеткове ядро від впливів зовнішніх несприятливих факторів. Середня частини оболонки - найбільша, вона складається з целюлози, а зовнішня, що представляє собою полімерний каротиноїд, здатна абсорбувати токсичні елементи і видаляти їх.
Установлено, що в Хлорелі міститься хлорофілу в 5-10 разів більше, ніж у спіруліні. Вміст білку - 55%, вуглеводів - 37%, жирів - 4%, мінеральних речовин - до 10%. В білку хлорели більше 40 амінокислот, у тому числі всі незамінні. Особливо високий вміст вітамінв А, D і B12 в чистому вигляді. Вміст каротину в 7-10 разів більший, ніж у шипшиние. За їхнім рівнем хлорела переважає всі інші культури.
З мінеральних речовин до складу входять кальцій, фосфор, магній, калій, мідь, залізо, сірка, цинк, кобальт, марганець та ін. Клітини хлорели багаті йодом. Усього в хлорелі більше 650 речовин.
Хлорела - основний корм для культивувавання й вирощування коловертки, дафнії, артемії.
Для акваріумних риб це незамінний природній «пробіотик», що підвищує імунітет риб і покращує їхній розвиток і забарвлення. Хлорела з успіхом використовується як підкормка в розведенні й вирощуванні промислових видів ріб, тваринництві й птахівництві.