|
|
|
Дрозофіли (Drosophila) - рід комах родини Плодових мушок (Drosophilidae), ряду двокрилих (Diptera). Це дрібні буруваті або жовтуваті червоноокі двокрилі комахи - від 1,5 до 4 мм у довжину. Розповсюджені дуже широко. Їх личинки живуть у гниючих і забродивших рослинних залишках, а також у загниваючих фруктах, пивному суслі, на соці з дерев і т.д.
У роді Drosophila нараховується близьк 1500 видів. Найвідомішим і розповсюдженим видом є Дрозофіла чорночерева або звичайна плодова муха (Drosophila melanogaster). Вона 2 мм у довжину. Від інших видів відрізняється тим, що в самців мушки вершина черевця чорна. Мушка дрозофіла, як і всі двокрилі, має три стадії розвитку: 1. Яйце, 2. Личинка, 3. Мушка. Яйця й личинки пристосовані до життя в напіврідкому середовищі. Це пристосування полягає у наявності у яєць поплавків-камер, що дозволяють триматись на поверхні рідини, й у личинок дрозофіл дихальних сифонів. Розмір личинок не перевищує 3,5 мм. Зазвичай вони білого кольору.
Плодову мушку, дрозофілу Drosophila melanogaster, знають багато акваріумістів. У якості корму використовують як дорослі комахи, так і їх личинки.
Личинка дрозофілы слугує прекрасним високобілковим доповненням у раціоні живлення мальків для багатьох видів риб. А мушки - урізноманітнять меню дрібних за розміром риб, особливо тих, які в природі живляться впалими на поверхню води комахами. У деяких видів цей вид корму, навіть, стимулює нерест (наприклад, у Carnegiella sp.)