korm-dlya-ryb-enchytraeus-albidus 
korm-dlya-ryb-enchytraeus-buchhobzi 
Enchytraeus albidus
Enchytraeus buchhobzi


ЕНХИТРЕЇ


Енхитреї (Enchytraeus) - рід з родини Енхитреїди (Enchytraeidae), класу Малощетинкові черви (Oligochaeta), типу кільчастих червів (Annelida). Це білі або жовтуваті, непрозорі черви, які мають короткі однозубчасті щетинки. Enchytraecidae зустрічаються різних розмірів. Їх довжина може коливатись від 5 до 30 мм. Живуть у вологих участках ґрунту багатих органічними речовинами.

Enchytraeus capitatus
- довжина від 10 до 20 мм, жовтуватого кольору.

Enchytraeus spp. - довжина від 10 до 30 мм, білого кольору.

Найчастіше в акваріумістиці як корм використовують білих черв'яків (Enchytraeus albidus) і гриндальського хробака Enchytraeus buchholzi.

Enchytraeus albidus - або, як часто його називають "горшковий черв", довжина до 45 мм. Зустрічається в різних месцах: у купах компосту й перегною, на берегах водоймів. У землі добре помітні завдяки своєму білуватому кольору. Вони живуть у вологому ґрунті, що багатий на органічні відходи, живлячись рослинними залишками.

Енхитреї гермафродити, статевозрілими стають у віці 3 тижнів. Відкладають яйця, які знаходяться в коконі (до 10 шт). Розвиток потомства триває за температури 18-20°С 12 днів.

Enchytraeus albidus - це високобілковий, дуже калорійний корм - цінний додаток до раціону харчування більшості акваріумних риб. Поживність циї червів, у більшості випадків, заледить від умов їх життя.

Enchytraeus buchhoizi - гриндальсикий хробак - це дрібний, довжиною 0,5-12 мм і діаметром менше 0,4 мм, черв'як. Його скорочено називають "гриндаль". Гриндаль має величезну репродуктивну здатність - за оптимальних умов він подвоює свою біомасу за три доби.

Аналізи показали, що енхитреї містять в 9,7% сухої речовини, білка 70%, жирів 14%, вуглеводів 10%.

Енхитреями неможна годувати дорослих риб тривалий час, він дуже багатий білком, але містить мало солей та вітамінів, а це може призвести до ожиріння, послаблення опірності організму риб різноманітним захворюванням і, навіть, до безпліддя. Тому годувати риб настільки калорійним кормом, як енхитреї слід не частіше, ніж через день, чергуючи його з іншими видами кормів. Він однаково придатний як для періодичного годування мальків, так і для підгодівлі невеликих дорослих риб таких, як дрібні цихлідки, тетри й т. д.

повернутися назад