ВІДПОВІДІ НА НАЙЧАСТІШІ ЗАПИТАННЯ

 artemia-korm-dlya-ryb-akvaria  

У чому відмінності замороженого корму у вакуумній упаковці від корму в блістерній?

Знаючі люди віддають перевагу саме вакуумній упаковці, а не блістерній. Вся справа в тому, що при купівлі кормів у вигляді шоколадки ви впевнені, що корм не піддавався розмороженню при транспортуванні або зберіганні. У разі недотримання умов зберігання шоколадка тане і змінює форму. А блістерна форма упаковки такої гарантії покупцеві не дає.

Матеріали Фольга і Пет, з яких виготовляється упаковка блістер захищають корм тільки від проникнення вологи. А запобігти проникненню кисню вони не можуть. Внаслідок чого корм в блістерній упаковці схильний до процесу окислення. При окисленні в продукті утворюються токсичні речовини, що негативно впливають на здоров'я ваших риб.

Тому одна з ліній нашої продукції випускається у вакуумній упаковці. Вакуумна упаковка - складається з 5 шарів різних за складом бар'єрних плівок, які, доповнюючи одна одну запобігають проникненню повітря і вологи зі зовнішнього середовища тим самим, перешкоджаючи окисленню, розвитку мікроорганізмів і гнильних грибків усередині продукту. Терміни зберігання тим самим в порівнянні з блістером і іншими видами упаковки збільшені в 2 рази (за умови зберігання 18С).


Яка відмінність між сухими кормами і свіжими або замороженими. За змістом амінокислот білків та ін. вони майже однакові, а зручність зберігання і використання сухих кормів вище. В чому різниця?

Сухий корм діляться на три групи.
1. Висушені природні корми (дафнія, гамарус і т. д.)
При термічній обробці (висушуванні) продукту він окислюється і втрачає левову частку корисних речовин.

2. Зневоднені корми методом сублімації (видалення вологи виморожуванням)
Всі природні речовини в даному продукті збережені. Але з огляду на дуже великий ціни на ринку зоокормов практично відсутні.

3. Гранульовані корми і пластівці.
Харчові стандарти сухих кормів для різних видів риб (будь то пластівці або гранули) встановлюють необхідну кількість білка, жиру, вітамінів мінеральних речовин і тд. Засвоюваність і сумісність поживних речовин з організмом риб відіграє величезну роль. Один ветеринар створив корм для собак, використовуючи шкіру від старих черевиків, нафтові і дерев'яні відходи, який, тим не менш, відповідав вимогам за вмістом білка, вуглеводів, жирів і вітамінів, але чи був він корисний і їстівний для собак. У більшості сухих кормів, які продаються в наших магазинах використання натуральних природних компонентів вкрай мало. А годувати свою рибу соєю із зерновими і овочами розведеними різними загущувачами, консервантами, барвниками, вітамінами, підсилювачами смаку, стабілізаторами і т.д. не дуже хочеться. Порушення репродуктивної функції, уповільнення росту риб, ураження і хвороби внутрішніх органів, ожиріння і т.д., ось неповний список всіх бід від неякісного сухого корму. Якісні сухі корми коштують дорого, тому у нас на ринку зоотоварів вони складають 5-10 відсотків від представлених. Зауважте, що на більшості баночок і пакетиків з кормом немає дослівного перекладу складу корму, а вказано лише вміст білків, вуглеводів, амінокислот, мінеральних речовин і т. д. Так чи варто ризикувати. Чи не краще нагодувати рибу тим продуктом, яким вона харчується в природі.


Чи треба розморожувати заморожені корми перед годуванням?

Ні. Це абсолютно не потрібно. В акваріумі заморожений корм відтає дуже швидко, і риби зазвичай поїдають відталі і відокремилені від замороженого шматка частини. Великі риби, звичайно, можуть хапати корм великими нерозтанувшими шматками, але нам не відомий жоден достовірний випадок захворювання риб від застуди при поїданні заморожених кормів.


Чи витримують заморожені корми відтавання і повторну заморозку?

Строго кажучи, розморожувати корми і заморожувати їх ще раз небажано. Це може знизити термін зберігання, а також різко знижує якість деяких натуральних кормів, в першу чергу дафнії, мотиля, коретри, трубковика. Варто відзначити, що упаковка типу "шоколадка" має переваги перед блістерною упаковкою. Бо ЦІЛІСНІСТЬ форми "шоколадки" гарантує, що продукт не піддавався розморозці під час перевезення або зберігання.


Чому циклоп, моіна, дафнія, частина дієт і подрібнені корми каламутять воду при годуванні?

Перша тонкість, при годуванні потрібно відключати фільтри і компресори, що б потоки води не розносили корм по всьому акваріуму. Причина друга розмір самого природного корму. Циклоп, моіну, коловертку акваріумісти називають кормовим пилом через їх мікро розмір. Ці види кормів так само використовуються як додатки в багатьох наших дієтах (Асорті, Тропікал дієт, Планктон, Малаві дієт, танганика Дієт і т.д.). Так само в дієти ми додаємо подрібнений атлантичний криль, м'ясо морських риб, яловиче серце, креветку. У природі меню риб на 70 відсотків складається саме з дрібнодисперсних компонентів. Звичайно можна це все скріпити агаром, але це вже інша історія про желіровані корми.


Я годував своїх рибу мотилем (трубковиком, сухим кормом і т.д.). Спробував годувати замороженими кормами, їдять погано. В чому справа?

Зі стовідсотковою впевненістю можна стверджувати, що ваша риба просто не звикла до різноманітного харчування. Вона "підсаджена" на якийсь певний корм, звикла до нього і все інше кормом не вважає. Тимчасово виключіть з раціону ваш "улюблений" корм, влаштуйте рибі пару голодних днів, після чого починайте годувати малими дозами новими кормами. За один-три тижні ваші риби почнуть поїдати все підряд.


Який зміст води в ваших кормах і чому вона там присутня?

У наших кормах технологічно присутня вода вона становить від 20% до 30% в залежності від виду кормів. (В більших частках її більше). Вода створює поверхневий шар і додається для запобігання окислення при шокового заморожування (шокова заморозка проводиться в камері при -40С з сильним обдувом крижаним повітрям). При відсутності води поверхневий шар окислюється (чорніє) і являє собою дуже велику небезпеку для організму риб.


Гарантуємо ми відсутність в наших кормах патогенних для риб мікроорганізмів?

Стовідсоткової гарантії не може дати ніхто. Це випливає з самої природи мікроорганізмів, адже деякі бактерії витримують навіть тривале кип'ятіння або живуть в спирті або нафті. Проте, переважна більшість небажаної "зарази" в кормах АкваріА знищено надглибоким заморожуванням і попередньою обробкою озоном.


Скільки видів кормів бажано використовувати в повсякденній практиці?

Подумайте самі, ви ж в повсякденному житті не харчуєтеся одними лише сухарями або шоколадками. Так і риба, чим більше буде асортимент кормів, тим краще. Більшість акваріумних риб, за рідкісним винятком, будуть поїдати будь корми з пропонованого нами асортименту. Природно, існують якісь розумні рамки. Не варто, наприклад, давати африканським цихлидам трубковика, а дрібним харацинкам або живородкам великих креветок або великого гаммаруса.


Ну а все ж, чи існують якісь готові меню для різних риб?

Повторюємо ще раз. Немає ніяких готових меню. Ми дотримуємося загального принципу - чим різноманітніше, тим краще. Тим не менш, спробуємо продемонструвати деякі напрацьовані нами схеми.- Великі американські цихліди (астронотуси, Акар) великі соми: основний акцент тут можна зробити на великих креветках та інших морепродуктах, м'ясі морських риб, великому гамарусі, великому мотилю. Для цих риб спеціально зроблені суміші Цихлід дієт і Цихлід ГОЛД дієт.

- Різні дрібні риби з різних родин - харацінові, живородки, дрібні барбуси і расбори: взагалі то, їм годиться будь-який дрібний корм. Особливо можна виділити ТРОПІКАЛ дієт, червоного циклопа і дафнії.

- Різні риби середнього розміру з різних родин - великі харацинові і живородки, барбуси, лабіринтові риби, райдужниці: приблизно те ж саме, що і для дрібних риб, але з додаванням морепродуктів, креветки, гамаруса, коретри і т.п.

- Для дорослих малавійських цихлид: одне годування в день червоним циклопом, друге годування - будь-яким іншим кормом, крім дрібного мотиля і трубковик. Або можна постійно годувати спеціальними сумішами МАЛАВІ дієт.

- Стороною стоять дорослі танганьїкскі цихліди, умовно їх можна розбити на три групи.

- Першу групу ми називаємо всеїдними видами. Сюди відносяться фронтози, юлідохроміси, неолампрологуси і ін. Їх цілком можна годувати по малавійській схемі, але з особливим наголосом на морепродукти. Втім, краще для них використовувати спеціальні суміші Танганьїка дієт.

- Друга група танганьївців - це будь-яка вибаглива мілка риба на зразок каллохромісов, офтальмотіляпій і ціпріхромісов. Для них основний раціон це червоний або зелений циклоп, до якого зрідка, один-два рази на тиждень можна додавати коретру або дрібну креветку.

- Нарешті, трофеуси, еретомодуси і спатодуси. Цим тільки червоний циклоп, без будь-яких винятків.

Природно, для дорослих риб чотири-п'ять днів на місяць повинні бути порожні, без годування. В інші дні бажано годувати риб два рази - вранці і ввечері.


 zamorozhennyj-korm-dlya-ryb-akvaria