korm-dlya-ryb-gammarus 
Gammarus pulex


ГАМАРУС


Гамарус - це невеликий рачок бокоплав родини бокоплавів (Gammaridae), належить до виду Gammarus pulex, з ряду Amphipoda, що налічує понад 7000 невеликих видів.

Він має зігнуте дугою тіло, одягнене в твердий хітиновий панцир, що складається з 14 сегментів. На голові розташовано 2 ока та дві пари вусиків-антен, що служать органами дотику при пошуку їжі. Рухається гамарус бічними ударами тіла, додатково допомагаючи собі 9 парами ніг, за що і отримав другу назву бокоплав. Грудні ноги дихальні, із зябрами. Три передні пари черевних ніг двохгілкові з плавальними щетинами, служать для плавання. Три задні пари направлено назад, разом з тельсоном (хвостом) служать для стрибання. У самиць на грудях виводкова камера для виношування яєць. Розвиток прямий. Середній розмір цього рачка становить зазвичай близько 1 см.

Мешкає гамарус як в прісних, так і в солоноводних водоймах. Тримається він в основному під каменями, серед гальки і крупного піску в береговій смузі. Живиться гамарус переважно рослинною їжею, обгризаючи гниючі органічні залишки опалого листя і водних рослин.

Гамарус популярний і незамінний у використанні як корм на рибозаводах, і широко використовується під час вирощування форелі, осетрових, коропових та інших цінних видів риб. В акваріумістиці використовується для годівлі середніх і великих риб, а також як гарний баластний корм, що сприяє очищенню травної системи у риб. Із задоволенням поїдається водними видами черепах. Gammarus вважається одним з кращих кормів, завдяки своїй високій харчовій цінності й великому вмісту каротину (вітамину А і його провітамінів). Аналіз показує, що в 12,8% сухої ваги гамаруса міститься білка 56,2%, жирів 5,8%, вуглеводів 3,2%. У живому вигляді він може бути переносником риб'ячих паразитів. Тому краще використовувати для годівлі риб гамарус обеззаражений озонуванням і заморожуванням.

повернутися назад