|
|
|
Інфузорії або війчасті (Ciliophora) - тип найбільш високоорганізованих найпростіших, одноклітинні тварини, мікроскопічні дрібні істоти, яких налічується порядку 8 тисяч видів. З усіх найпростіших інфузорії мають найскладнішу будову.
Інфузорія-туфелька (Paramecium caudatum) - одноклітинна тварина класу Війчастих, типу Найпростіших. Розміри інфузорії-туфельки складають від 0,1 до 0,35 мм. Свою назву вона отримала завдяки формі свого тіла. Зовнішній шар її цитоплазми щільний, за рахунок чого й зберігається постійна форма тіла інфузорії. Живляться інфузорії, головним чином, бактеріями та мікроводоростями перетравлюючи й проводячи їх через себе за допомогою травної вакуолі, що утворюється в цитоплазмі. Дрібні харчові частинки проникають у тіло інфузорії через ротовий отвір (який завжди відкритий), і там накопичуються. Після цього їжа проходить в тілі інфузорії складний шлях, в ході якого й здійснюється травний процес. Усе тіло інфузорії покрите повздовжними рядами дрібних війок, за допомогою яких інфузорія-туфелька пересувається, здійснюючи ними хвилясті рухи. Інфузорія-туфелька достатньо рухлива. Швидкість її пересування така, що вона за 1 секунду долає відстань, що перевищує довжину її тіла в 10-15 разів. Навколишнім середовищем інфузорії-туфельки є будь-яка прісноводна водойма з непроточною водою та наявністю у воді органічних речовин, що розкладаються. Її можна віднайти навіть у акваріумі, якщо взяти проби води з мулом, і розглянути їх під мікроскопом.
Paramecium Caudatum - інфузорія-туфелька є дуже популярним стартовим кормом для мальків більшості видів акваріумних рыб. А для деяких (гурамі) і незамінним.
Згідно анализів у інфузорії-туфельці міститься 6,8% сухої речовини, з яких 58,1% - білок, 31,7% - жири, 3,4% - зола.