korm-dlya-ryb-panagrellus-redivivus-nematoda 
 
Panagrellus redivivus
Turbatrix


НЕМАТОДИ


Нематоди (застарілий термін - круглі черви) - тип Первинноротих (Protostomia) з групи Линяючих (Ecdysozoa)ю

У побуті вони мають декілька назв - Нематода оцтова, Оцтова вугриця або мікрочерв.

Нематоди - це білі або жовтуваті дрібні хробаки. Довжина їх від 1 до 2 мм. Форма тіла в нематод, зазвичай, веретеноподібна, в поперечному розрізі - кругла. Передній кінець тіла менш звужений, ніж задній. Усі нематоди рухаються, вигинаючись у спинно-черевній площині. Нематоди в природі є ґрунтовими тваринами, де під впливом сапрофітних бактерій, грибів та інших організмів відбувається розкладання органічних залишків на більш прості, розчинні у воді складові частини, якими й живляться нематоди.

Травлення у них своєрідне. В стравоході є спеціальніе залози, що виділяють екскрети, що містять ферменти. Ці ферменти або надходять з їжею в середню кишку, або виділяються назовні, і тоді відбувається своєрідний процес перетравлення їжі в зовнішньому середовищі (в краплині ферментів нематоди), після чого швидко перетравлена їжа потрапляє в травну систему і там засвоюється.

Види нематод відрізнити один-від-одного доволі складно. Найвідоміші з нематод - Нематода оцтова (Turbatrix aceti), Turbatrix ludwigi, Turbatrix silusae, вони, зазвичай, з'являються в не пастеризованому оцті під час тривалого зберігання, та панагрел (Panagrellus redivvus), який знаходиться у вологих месцях, що містять органічні відходи - на звалищах, в гниючих залишках рослин і т.д.

Нематода оцтова - різностатева й живородна. Всередині самиці добри помітні скручені спірал'ю молоді особини. У самиць яйця розвиваються близько 8 днів. З організма самиці маленькі хробачки виходять уже повністю зформованими. Завдяки своїй властивості разюче швидко розмножуватись, вони є важним кормом для мальків у будь-яку пору року.

Живуть і розмножуються нематоди в умовах оцтового бродіння.

Панагрел - це дрібні, довжиною 1,5-2,5 мм, білуваті, дуже рухливі нематоди, які знаходяться в місцях з надлишковою вологістю: під пивними бочками, на звалищах, серед гниючоїрослинності, в забродивших субстратах і, навіть, у культурі енхітрей. Самці дрібніші, стрункіші самиць, мають зігнуту в спіраль хвостову частину. Зазвичай, у культурі на 1 самця припадає 4 самиці.

В акваріумістиці використовується як ідеальна виростна підкормка для малька різних видів риб (особливо тих, які беруть корм зі дна) і як додаток до раціону невеликих за розміром риб.

повернутися назад