korm-dlya-ryb-spirulina 
Spirulina


СПІРУЛІНА


Спіруліна (Spirulina spp.) – це мікроскопічні синьо-зелені водорості. Вони є одним з основних елементів природнього фітопланктону. Їхня форма нагадує згорнуту спіраль. Кліткова будова відрізняється тим, що клетини розташовані здовж спіралевидної нитки, що досягає довжини до 1 мм. Спіруліна росте у водоймах з лужним середовищем, як у прісній, так і в соленій воді. Росте вона дуже швидко. Оптимальними умовами для росту та ділення спіруліни є: освітленність 4-6 кЛк на м2 і температура води 26-28°С.

Spirulina визнана суперпродуктом тому, що її поживні складові більш концентровані, ніж у іншій їжі, рослинах, зернах і травах. На перетравлення білків спіруліни потрібно набагато менше енергії, ніж на перетравлення інших продуктів. Причиною цього є те, що спіруліна не містить клітин з твердими молекулярними стінками. Її клітинна стінка складається з м'яких глікозаміногліканів (мукополісахаридів). Вони перетравлюються на 85-95% тим самим, підвищуючи засвоюваність білка.

Спіруліна містить фізіологічно збалансований склад білків, вуглеводів, вітамінів, амінокислот, мікроелементів і каротиноїдів (всього близько 50 найменувань).

Хімічний склад спіруліни (за Hendrickson, 1989)
- білок – 60-70%
- вуглеводи – 10-20%
- жири – 5%
- зола – 7%
- клейковина – 2%

Вітамінний склад спіруліни, на 10 г біомаси (за Hendrickson, 1989)
- вітамін А (ретінол) – 23000 МЕ
- вітамін В1 (тіамін) – 31 мг
- вітамін В2 (рибофлавін) – 35 мг
- вітамін В3 (ніацин) – 1,46 мг
- вітамін В6 (піридоксин) – 80 мкг
- вітамін В12 (ціанкобаламін) – 32 мкг
- вітамін Е (альфа-токоферол) – 1МЕ
- фолієва кислота – 1 мкг
- пантотенова кислота – 10 мкг
- біотин – 5 мкг
- інозитол – 6,4 мкг

Мінеральний склад спіруліни, на 10 г біомаси (за Hendrickson, 1989)
- кальцій (Са) – 100 мг
- залізо (Fe) – 15 мг
- цинк (Zn) – 300 мг
- фосфор (Ph) – 90 мг
- магній (Mg) – 40 мг
- натрій (Na) – 60 мг
- калій (К) – 160 мг
- марганець (Мn) – 500 мкг
- хром (Сr) – 28 мкг
- селен (Se) – 2 мкг

Спіруліна є чудовою добавкою до раціону всіх видів риб. Водорость спіруліна, багата рослинними протеїнами, цінними жирними ненасиченими кислотами, вітамінами, мінералами та мікроелементами, що дають рибам чудову життєву силу й сприяють розмноженню.

У спіруліні містяться всі 8 незамінних для риб амінокислот. Додатково, Spirulina містить велику кількість найважливіших для живлення риб речовин, таких як каротин, ксантин, хлорофіл й багато інших. Завдяки підгодівля спіруліною, забарвлення риб набуває чіткості й яскравості. Червоний, жовтий, білий і синій кольори набувають блиску.

повернутися назад