korm-dlya-ryb-wolfia 
Wolfia


ВОЛЬФІЯ


Вольфія (Wolffia) - рід субтропічних квіткових рослин родини Ароїдні (Araceae) розповсюджений в прісноводних водоймах Північної й Західної Африки, Азії та Америки. Всього на Землі до роду Wolffia належить 11 видів. У нашій країні зустрічається лише один вид - вольфія безкоренева (Wolffia arrhiza), яка росте в малопроточних і багатих органікою водоймах. Надає перевагу м'якій (твердість 8°), слабо кислій або нейтральній воді (рН 6,5-7). Дуже рідко та в невеликих кількостях її можна знайти в ставках і калюжах.

Вольфія безкоренева (Wolffia arrhiza) - найменша квіткова рослина в світі. Її розміри рідко перевищують 1 мм в діаметрі. Рослина виглядає, як маленька зелена кулька діаметром близько 1 мм. Ці кульки вільно плавають на поверхні води, споживаючи розчинені в ній поживні речовини. Коренева система у вольфії відсутня. Поживні речовини споживає з води всією своєю поверхнею.

Забарвлення - від блідо-зеленої до яскраво-зеленої. В природніх умовах вольфія розмножується за температури від 20 до 32 °С. Однак, оптимальна температура для розмноження - 22-26 °С. Відмінною особливістю вольфії є швидкі темпи її розмноження. За сприятливих умов близько половини рослин постійно діляться. Вольфія може витримувати зниження температури до 10-12 °С, але, при цьому, перестає розмножуватись.

Вольфія - прекрасний рослинний корм для акваріумних риб. У її тканинах у сухій вазі міститься 60% вуглеводів, 20% жирів, 10% білків, вітаміни A, B6, В2, С, PP. Для риб вольфія є великими ласощами. Її прекрасно їдять більшість риб, які споживають рослинну їжу. Вона є бажаною добавкою до кормів для багатьох видів акваріумних риб. А для таких риб, як, наприклад, молінезія (Poecilia sphenops та Poecilia latipinna), деяких Hemigrammus, тиляпій та інших, вольфія має бути постійною складовою частиною їх їжі. В якості вітамінної подгодівлі розтерта вольфія також використовується під час культивування коловерток, дафній, міни, артемії.

повернутися назад